TRY  
Türkçe  

Filo Oluştururken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Yayınlanma Tarihi: 12/10/2019
Filo Oluştururken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalarİş yeriniz için bir filo oluşturmak istiyorsunuz ama bu konuda nasıl bir yol izleneceği konusunda aklınızda soru işaretleri varsa size filo oluştururken dikkat edilmesi gereken noktalar hakkında bilgi verelim.....

İş yeriniz için bir filo oluşturmak istiyorsunuz ama bu konuda nasıl bir yol izleneceği konusunda aklınızda soru işaretleri varsa size filo oluştururken dikkat edilmesi gereken noktalar hakkında bilgi verelim.    Filo sistemi genellikle minimum 3 araçtan başlar ve binlerce araca kadar bu sayı artabilir. İşinizin durumu, kazancına ve ihtiyaç durumuna göre sayıyı belirlemek tamamen size kalmıştır.  Filo oluştururken dikkat edilmesi gereken noktalar ;

1) Filonuzu ihtiyaç sayınıza göre tam olarak belirleyin. Filoda yer alacak kişileri belirleyin ve bir isim listesi oluşturun. Böylece duyduğunuz araç ihtiyacınız ortaya çıkacaktır.

2)Filo için almak istediğiniz araçların hedefini belirleyin. Araçlar şehir içi mi yoksa şehir dışı mı kullanılacaktır. Bunu belirlerseniz ihtiyaç duyduğunuz araç tipini de şekillendirmiş olursunuz.

3)Araç filonuzu yönlendirecek ve takibi yapacak olan kişi bu konuda eğitim almış mı mutlaka bilmelisiniz. Çünkü aracın hasar, bakım veya onarım durumları geldiğinde bunların takibini ve işlemlerini kısa sürede gerçekleştirebilecek düzeyde bir veya birkaç kişinin olması gerekmektedir.

4)Sahada bulunan filonuzun aktif kullanımının doğru şekilde yapılması gerekmektedir. Aktif ve pasif hale gelen araçların durumları maddi açıdan çok büyük önem taşımaktadır.

5)Araçların bakım ve kontrollerinin zamanında yapılması için gerekli önlemlerin önceden alınması ve sözleşmede bu hususların açıkça belirtilmesi gerekmektedir.

6)Araç güvence ve sigortalarının her zaman, zamanında yapılması gerekmektedir. Hasar anında büyük mali külfetler karşınıza çıkacaktır.  

7)Filoda bulunan araçların yüksek ve düşük maliyetli olanların belirlenmesi size gerekli tedbirlerin alınması konusunda büyük katkıda bulunacaktır.

8)Filonuzu kullanacak araç sürücülerinin mutlaka araç giderleri ve maliyetleri konusunda belirli periyotlar altında bilgilendirilmesi gerekmektedir.

9) Araçların yakıt giderlerinin belirlenmesi ve yakıt giderleri konusunda petrol firmaları ile indirimli alım anlaşmalarının yapılması size tasarruf sağlayacaktır.

10)Filonuzdaki araçların değişim vakti geldiğinde yapılacak anlaşmanın yeniden güncellenmesi ve ona göre anlaşmaların yenilenmesi gerekmektedir.

Filo oluştururken dikkat edilmesi gereken noktalar sayesinde firmanızı her zaman büyük giderlerden koruyacak ve belirli tasarruf önlemleri almanızı sağlayacaksınız.

malatya filo kiralama

Yeni Yazılar

Trafik Cezasına Nasıl İtiraz Edebilirim?

Trafik Cezasına Nasıl İtiraz Edebilirim?

Devamını oku

Malatya araba kiralama

malatya araba kiralama

Devamını oku

Filo Oluştururken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Malatya Filo Kiralama

Devamını oku

Sonbaharda Araç Bakımı Nasıl Olmalı?

Bakımlı araç nasıl olmalı?

Devamını oku

Oto Kiralama Hileleri

oto kiralama hileleri

Devamını oku

ARAÇ FİLOSU En uygun fiyatlarla en kaliteli araç kiralama hizmeti!

ÜYELİK İŞLEMLERİ Hemen ücretsiz üye olun, rezervasyon takibini kolayca yapın!

EKSTRA SEÇENEKLER Rezervasyonun ekstraları ile sürüşünüzü kolay ve güvenli yapın!

BİZE ULAŞIN Her türlü soru ve sorununuz için bize hemen ulaşabilirsiniz!

https://www.kernekotokiralama.com/ © 2022 - Tüm Hakları Saklıdır -