TRY  
Türkçe  

Araç Kiralarken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Yayınlanma Tarihi: 26/09/2018
Araç Kiralarken Nelere Dikkat Edilmeli ? 
Malatya 'da Araç kiralarken dikkat etmeniz gereken 15 maddeyi sizin için listeledik:
 
1- Aracınızı mutlaka yasal firmalardan kiralayın. Bu konuda yasal izni olmayan bir yerden kiralamanız, başınıza istemediğiniz dertler açabilir.
 
2- Kiralama yapacağınız şirketin servis ve bakım noktalarının sizin güzergahınızda olup olmadıklarını öğrenin.
 
3- Aracın km'ni kontrol edin.
 
4-Aracın 3 yaşını maksimum 5 yaşını aşmamış olmasına dikkat edin. 
 
5- Güvenlik açısından, özellikle şehirlerarası seyahat edecekseniz az kullanılmış ve yeni araçları tercih edin. Güvenlik donanımlarına bakın. ABS, hava yastığı ve emniyet kemerlerini kontrol edin. Çocuklar ile birlikte seyahat ediyorsanız, çocuk koltuğu talep etmeyi unutmayın.
 
6- Araç kiralanırken bir kusuru, arızası, hasarı var mı yok mu kontrol edin. Farların ve ışıkların çalıştığından emin olun. Herhangi bir sorunu hemen ilgili personele bildirin ve sözleşmeye not düşürün. Hatta orada bir aracın detaylı fotoğrafını çekin.Aracı kullandığınız zaman herhangi bir sorun varsa iletişim hattından firmayla iletişime geçin.
 
7- Mutlaka araç kiralama sözleşmesi yapın. Aksi halde bir kaza sonucunda maddi kayıp istemediğiniz noktalara gelebilir.Bu kiralama sözleşmesini emniyet düzenli olarak kontrol ediyor.Araç kiraladığınız zaman T.C veya pasaport bilgilerniz KABİS sistemi ile anlık emniyete bildiriliyor.Kabis sistemi olmayan kişi veya şirketlerden araç kiralamayın.
 
8- Kiralanacak olan aracın fiyatının neleri kapsadığını kontrol edin. Genelde vitrinde ilan edilen fiyata ekstra bazı ücretler eklenecektir. Anahtar teslim kira fiyatını öğrenmeniz daha doğru olur.
 
9 – Aracın trafik, kasko sigortalarının tam olduğundan emin olun. Kasko sigortası olmayan bir araç ile kaza yaptığınızda, araç kiralık olduğundan da hasarı karşılamamaktadır. Böylece tüm masraflar sizin üzerinize kalabilir.
10- Bir kaza, çekilme vb. durumunda hangi yol izlenmeli ve ne tür belgelerin getirilmesi gerektiği konusunda bilgi isteyin. Hangi numarayı ve kimi arayacağınızı öğrenin.
 
11 - Erken rezervasyon her zaman bir fiyat avantajı (yüksek-sezon dışında) sağlar. Önceden firmadan rezervasyon yaparsanız aracınızı çok daha uygun fiyata kiralama imkanı bulabilirsiniz. Belli bir gün sayısını geçen kiralamalarda da indirim uygulanmaktadır.
 
12- Rezervasyonunuzu yaparken şirketin iptal işlemlerini öğrenin. Özellikle, herhangi bir iptal ücretinin olup olmadığını ve ceza ödememek için en geç ne zaman haber vermeniz gerektiğini öğrenmelisiniz.
 
13- Araç kiralama konusunda internette de araştırma yapın. Büyük şirketler bazen sadece internet kullanıcılarına özel indirimler sunmaktadır, mümkün olduğu kadarıyla bunlardan yararlanın. Bireysel araç kiralama web sitelerini takip edin.
 
14- Ek sürürücüler için ücret olup olmadığını ve isimleri sözleşmede belirtilmesi gerekip gerekmediğini sorun. Kiralama sözleşmesine diğer ek şoförleri de ilave edin. Sözleşmeye dahil olmayan birine aracınızı kullandırmanız halinde, sözleşmenin geçerliliğini tehlikeye atabilirsiniz.Kiralayan dışında aracı kullanmak için ek sürücü isteyin.Ek sürücü almadan olan kazalar vb. seyler kiralayan tarafından sorumlu tutulur.
15 - Tek yön kiralamalar için, teslimat ücretleri sormayı ihmal etmeyin. Bunlar çok yüksek olabilir.
 
Tatile çıkarken evde bıraktığınız aracınız varsa mutlaka tatile çıkmadan önce kasko sigortasını yaptırın.
 

^^ Önceliğimiz, kusursuz müşteri memnuniyeti ile mutlu bir müşteri ailesi yaratmak ^^

 

Hızlı ve Kolay Kiralama

 

Yeni Yazılar

Trafik Cezasına Nasıl İtiraz Edebilirim?

Trafik Cezasına Nasıl İtiraz Edebilirim?

Devamını oku

Malatya Yıllık Araç Kiralama

yıllık araç kiralama

Devamını oku

Malatya araba kiralama

malatya araba kiralama

Devamını oku

Malatya havalimanı rent a car

Malatya Havalimanı

Devamını oku

Filo Oluştururken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Malatya Filo Kiralama

Devamını oku

ARAÇ FİLOSU En uygun fiyatlarla en kaliteli araç kiralama hizmeti!

ÜYELİK İŞLEMLERİ Hemen ücretsiz üye olun, rezervasyon takibini kolayca yapın!

EKSTRA SEÇENEKLER Rezervasyonun ekstraları ile sürüşünüzü kolay ve güvenli yapın!

BİZE ULAŞIN Her türlü soru ve sorununuz için bize hemen ulaşabilirsiniz!

https://www.kernekotokiralama.com/ © 2021 - Tüm Hakları Saklıdır -